Mala Vida 0,75l

289 Kč 238,84 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené suché víno vyrobené ze čtyř odrůd zastoupených rovnoměrně: Cabernet Sauvignon, Syrah, Monastrell a Tempranillo..


Dospělé komplexní a výborně pitelné víno.
Plná energická a vyvážená chuť po zralém ovoci se skvěle zakomponovanou kyselinkou a výraznější tříslovinou..

Vinařství: Bodegas Arraéz

Doporučujeme víno pro: znalce i začátečníky, milovníky dobrých chutí i pro konzumaci ve větším množství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mala Vida v překladu znamená “Hříšný život”.

Tohle víno je v naší nabídce suverénně nejoblíbenější a nejprodávanější.

Jakkoliv jeho příprava je velmi složitá (4 různé odrůdy zrají celkem 8 měsíců postupně ve 3 různých druzích sudů), tak výsledkem je harmonické, lahodné a velmi dobře pitelné víno, jehož jemné taniny v dlouhém dochutí Vás budou stále dokola svádět k dalšímu doušku.

Mě osobně se například nikdy nepodařilo nedopít otevřenou láhev. Je vynikající a až téměř nebezpečně návykové.

Možná Vás zajímá

Proč zrovna Mala Vida?

Hříšný život je od Tonniho Arraéze - autora Mala Vidy a majitele Bodegas Arraéz - marketingově velmi povedený a dobře zapamatovatelný název. Mala Vida je červené víno, suché, vyrobené ze čtyř odrůd zastoupených rovnoměrně: Cabernet Sauvignon, Syrah, Monastrell a Tempranillo. Hrozny se sbírají a třídí ručně. Zrají na vinicích starých 15 let (Cabernet Savuvignon a Syrah) a 30 let (Monastrell a Tempranillo). Hrozny před smícháním fermentují v nerezových tancích při teplotě 28°C po dobu 25 až 30 dní. Následuje zrání v sudech (barrique). Nejprve 3 měsíce v nových francouzských dubových sudech značky Taransaud, pak 3 měsíce v amerických sudech Victoria (středně vypalovaných) a nakonce 2 měsíce v silně vypalovaných amerických sudech značky Intona.

Výsledkem zrání je komplexní vyvážené aromaticky a chuťově pestré víno, které má temně fialovou barvu a vysokou viskozitu. Vůně je intenzivní ostružinová s tóny černého rybízu a lehce karamelovým pozadím. Víno má plnou energickou a vyváženou chuť po zralém červeném ovoci se skvěle zakomponovanou kyselinkou a výraznější tříslovinou. Velmi dlouhá dochuť s tóny karamele, hořké čokolády a kakaa vybízí k další sklence.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Arraéz
Zbytkový cukr: < 2 g/l
Obsah kyselin: 5,5 g / l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Teplota podávání: 12 - 15 °C

Párování s pokrmem?

K vínu Mala Vida výborně ladí grilované maso a uzeniny, zralejší tvrdé sýry (Manchego Curado nebo Viejo), pečené a jehněčí maso

O vinařství

Historie vinařství je delší než 100 let. Bylo založeno v roce 1916 místními vinaři a od roku 1950 je ve vlastnictví rodiny Arraézových. První v rodové linii byl Antonio Arraéz Garrigós, který začal výrobu postupně profesionalizovat. Dalším byl v roce 1980 Antonio Arraéz Ibanco a vinařství se stalo významným členem DO Valencia. Od roku 2007 je Bodegas Arraéz v rukou již třetí nejmladší generace Toni Arraéz Cabuig. Toni je mladý neuvěřitelně energický vinař a jak sám říká: " Vína prodávají všechna vinařství, my ale prodáváme příběh". Za každou lahví vína, za každou etiketou každou značkou je nějaká zajímavá a často "košilatá" historka. Stavte se někdy v Jamonarně na degustaci a poslechněte si příběh vína Mala Vida (Hříšný život).

Vinice leží mezi dvěma údolími v nadmořské výšce 600 - 800 mnm. Tato poloha a kombinace vyšší nadmořské výšky a zároveň relativní blízkosti středozemního moře vytvářejí jedinečné mikroklima. Velmi teplá léta, velmi chladné zimy, velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a půda chudá na živiny jsou základem jedinečného terroir vín rodiny Arraézových. Spolu s více než 100 letou tradicí ekologického zemědělství striktně bez chemie je jejich více než 30 ha vinic zdrojem neuvěřitelně krásných a velmi typických vín.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
L Avatar autora | 31.5.2022
První červené víno, které jsem si zamilovala.
5
D Avatar autora | 6.12.2021
Hodně povedené vínko:)!
5
AB Avatar autora | 14.12.2020
100 % !