Set Paleta serrano gran reserva 8 měsíců

1 890 Kč 1 643,48 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

bez éček / sin aditivos

Přední kýta, bílé prasátko Serrano, délka zrání 8 měsíců.

Hmotnost: 4 - 4,5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Stojan a nůž

Jamonarna doporučuje: chuť Jamónu Serrano výborně doplní červené barikované víno Mala Vida

Granadul spanish-flag-small

Detailní informace

Detailní popis produktu


Potřebujete více informací?

Serrano podrobně Rychlý výběr Jamonu Jamón podrobně Jak krájet Jamón?

Anebo nám rovnou napište jamonarna@jamonarna.cz či zavolejte +420 601 131 003 ?


Dárkové balení pro každého, kdo se zajímá o krásný svět sušených šunek Jamón a kdo chce vyzkoušet umění krájení a možná se i stát profesionálním cortadorem. Přední noha Jamón serrano od našeho dodavatele Granadul je vhodným prvním krokem na této krásné cestě.

Po prvním pokusu z Vás profesionální cortador zatím nebude, ale s naším podrobným videonávodem svou první nohu určitě nakrájet zvládnete.

Set obsahuje:


Paleta Serrano gran reserva výrobce Granadul o délce zrání 8 měsíců                             Cena samostatně 1.590,-Kč


Stojan na krájení jamónu Banqueta                                                                                     Cena samostatně 350,-Kč


Nůž na krájení Puňo negro                                                                                                  Cena samostatně 218,-Kč

 

Bez éček

Jamón Serrano gran reserva  palete 8 měsíců je vyroben výhradně přírodními postupy bez éček a jakýchkoliv konzervačních látek. Sušení probíhá výhradně na čerstvém horském vzduchu.


Chuť a barva Jamón Serrano z bílého prasátka

Každý správně ukrojený plátek Jamónu Serrano má sytě červenou barvu. Maso je velmi šťavnaté jen s minimální slaností a lehkmi sladkými tóny. Sněhobílý tuk je u bílých prasátek zpravidla vcelku a je nositelem jedinečné chuti a je velmi zdravý, protože mimo jiné obsahuje značné množství vícenenasycených mastných kyselin.
Serrano z bílého prasátka má oproti ibéricu (Jamón Ibérico z černého iberského vepře) světlejší barvu, je levnější a mnohem rozšířenější (90% Serrano, 10% Ibérico.


Přední noha paleta

Přední kýta (paleta)  sušené šunky je oproti zadní noze (Jamón):

  • levnější a přitom stejně kvalitní
  • menší, vhodná na menší party nebo na konzumaci ve dvou
  • obtížnější na krájení (obsahuje více kostí), ale s naším podrobným videonávodem to snadno zvládnete

Výrobce Granadul

Farma Granadul sídlí rodiny Rodriguézových sídlí na jihu Španělska v městečku Gaudix nedaleko Granady. Přední kýty sušené šunky z bílých prasátek (Serrano) jsou jejich specialitou. Pro ostatní výrobce je specifikum sušení předních kýt příliš složitý proces náchylný k chybám v procesu zrání a proto se jim vyhýbají. Pro rodinu Rodrguézových je naopak paleta základní součástí jejich nabídky, kterou po na základě mnoha generací zkušeností vyladili k ideálnímu poměru cena / kvalita.
Patří mezi zbývající asi jen 2% výrobců, kteří stále dodržují původní výhradně přírodní postupy výroby a sušení výhradně na čerstvém horském vzduchu (bez využití klimatizovaných sušíren) a zcela bez éček a chemických konzervantů. A my dodávéme, že na chuti je to s prominutím "setsakra" znát.

 

jamon-platky-serrano

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IK Avatar autora | 27.6.2021
Byl to dárek a obdarovaný se tvářil spokojeně. Rychlost dodání.
5
Avatar autora | 17.3.2021
S průběhem nákupu i jamonem (nohou) jsem velmi spokojená. Všem doporučuji.