Náš příběh

Španělsko máme v srdci❤️

Španělsko_jamon_jamonarna

Eshop Jamonarna.cz a tapas bar Café Jamón v Dolních Břežanech patří manželům Honzovi a Lucce Holemým. Honza pracoval více než 20 let v korporátních firmách v oboru mezinárodní kamionové dopravy na manažerských pozicích. Lucka pracovala jako key acount manager v obchodě a logistice.
Oba mají rádi dobré víno, kávu i dobré jídlo a milují Španělsko. Honza ve Španělsku nějaký čas pobýval a dlouho sbíral odvahu k otevření vlastního podniku, díky kterému by mohl nabídnout trochu španělské atmosféry, pohody a gastronomie i v Čechách.

Honza_manažer

Honza ještě jako ředitel dopravy v jedné velké dopravní firmě

Na konci léta roku 2018 se oba rozhodli odejít ze zaměstnání a naplno se věnovat svému snu. Skoro 3 měsíce vybírali vhodný prostor. Společně navštívili více než 90 různých prostorů k pronájmu a nakonec zvítězilo krásné nové náměstí v Dolních Břežanech. Začátkem listopadu 2018 podepsali smlouvu o nájmu a po více než 3 měsících rekonstrukce otevřeli 5. února 2019 - přesně v den, kdy začal čínský rok vepře - Café Jamón.

Logo_Café_jamon

Koncem léta 2019 spustili také eshop se sušenými šunkami a luxusními dárkovými boxy a s nabídkou krásných španělských vín Na podzim 2020 pak zcela nový eshop s širší nabídkou na doméně www.jamonarna.cz

jamon_wines_manchego_banner

Filozofií podniku je nabídnout jen to nejlepší ze španělské gastronomie, pečlivý výběr, osobní znalost výrobců a dodavatelů a denní dohled nad provozem je klíčem k úspěšnému podniku a spokojeným zákazníkům z řad jak gurmánů profesionálů tak gurmánů amatérů, kteří rádi nalézejí nové úžasné gastronomické zážitky. A tuhle filozofii držíme ve všem. Majitel říká: " Spousta profesionálů z gastronomie nám radila šetřit na surovinách, touhle cestou ale jít nechceme. I když děláme svařák, tak jedině kvalitního vína, i když děláme Aperol Spritz, tak používáme špičkovou Cavu (španělské šumivé víno) Bonaval Brut a přídáváme ovoce atd.. Možná jsme o pár korun dražší, než konkurence, ale jsem moc rád, že zákazníci už dnes dokážou ocenit skutečnou kvalitu".

Honza_Lucka_Café_Jamon

Základem - jak již název napovídá - je nabídka špičkových španělských sušených šunek Jamón výrobce Granadul a Simon Martín, jedněch z posledních, kteří stále dodržují původní receptury bez chemických přísad.

Cafe_Jamon_kolaz

Honza se věnuje kávě více než 10 let. Káva Excelsior Extra Mild (zlatá), kterou v Café Jamón nabízejí, je z malé italské pražírny v Padově (ve Španělsku tak dobrou kávu nenašel). Je to klasická italská tmavě pražená  (85% Arabica. 15% Libérica). Honza má školu Petry Veselé.

Vína v nabídce Vinotéky Café Jamón jsou výsledkem práce sommeliéra pana Petra Pražáka, který ve Španělsku žil 12 let a vínům se věnuje více než 20 let. O tom, jak v Jamonarně vybíráme vína si můžete přečíst podrobněji zde.

Lucka má v Café Jamón a na Jamonarna.cz na starosti nabídku gastronomických specialit. Stále se učí nové věci a na různých akcích profesionálů z oboru se stále seznamuje s dalšími perlami špičkové španělské gastronomie a učí se stále nové věci.

Lucka_Pohlreich

Honza se naučil krájet sušenou šunku a na akcích v Café Jamón i na cateringu krájí Jamón jako "cortador". "Stát dvě až tři hodiny u držáku na prasečí nohu a skrájet několik kg sušené šunky je svého druhu úžasná meditace", říká majitel. 

Honza_cortador

Majitelé jsou moc rádi za spoustu spokojených a stálých zákazníků. "Pozorovat spokojené fajnšmekry u nás v podniku je čiré štěstí. Jsme moc rádi, že se potvrdilo, že dělat věci správně a poctivě a bez kvalitativních kompromisů se vyplatí!".

Cafe_jamon_degustace

jamonarna_logo_red_cut

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení