Tragolargo Moscatel - Malvasia 0,75l

459 Kč 379,34 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Oranžové suché biodynamické, nesířené víno vyrobené z odrůdy Moscatel de Alejandría (70%), Malvasíja (30%)

Exkluzivní krásné plné víno vysoké viskozity a složitější velmi zajímavé chuti..

Barva: Zlatožlutá až oranžová.

Vůně: Velmi výrazná ovocná, svěží s tóny pomerančové kůry a mišpule.

Chuť: Plná, svěží, víno vyšší viskozity s dobře integrovanou kyselinkou a lehkou salinitou na patře.

Vinařství: Casa Balaguer/Vinessens

Doporučujeme víno pro: Náročné znalce špičkových vín a všechny milovníky zajímavých dokonalých chutí.

Zrání:  Spontánní macerace 30 dní (Moscatel v nerezových tancích, Malvasía v betonu)

Vinessens_logo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedno z nejúžasnějších vín vůbec. Od prémiové značky Casa Balaguer vinařství Vinessens máme v nabídce ještě dva krásné kousky: El Telar a oblíbenou Dědečkovu chaloupku (La Cásica del Abuelo). Pro mě je z nich právě Tragolargo úplně nejlepší ( a to je laťka dost vysoko).

V podstatě mladé, ale krásné, velmi zajímavé a komplexní víno. Moscatel zraje v nerezových a Malvasíja v betonových tancích spontánní macerací po dobu 30 dnů.

Víno se následně lahvuje do čirých lahví bez filtrace a číření. Nesířené biodynamické víno s přírodně kalné. Úžasná barva, báječná vůně a velmi velmi výjimečná chuť.

Tohle víno je tak nádherné, že jsme kvůli němu doma postavili ohniště, aby mohla vzniknout fotka na náš e-shop - níže v popisu:).

Možná Vás zajímá

Co znamená "Tragolargo"?

Tragolargo znamená "dlouhý doušek" a už název dává tušit, že nás čeká jedinečný zážitek.

V tomhle případě se nebojte i nemírných očekávání. Tragolargo je typickým "mlsacím" vínem. Budete se mazlit s každým douškem a postupně a dlouho objevovat stále nové a nové krásné chuti.

Čísla a data

Vinařství: Casa Balaguer/Vinessens
Obsah kyselin: 5,7 g/l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Oblast: La Mancha (D.O. Alicante)

Párování s pokrmem?

Těstoviny, sýry Manchego, Jamón a šušená masa, Paella.

Paella_de_Marisco (2)

O vinařství

Vinařství Vinessens založil pan Andres Carull a jeho partnerka Marta Ribera. Pan Balaguer, majitel vinařství Finca Casa Balaguer s historií od roku 1750 zasvětil celý svůj život výrobě čistých organických a biodynamických vín. V pokročilém věku se rozhodl předat toto vinařství právě zakladatelům vinařství Vinessens. Andres a Marta pod značkou Finca Casa Balaguer vyrábějí jedinčná vína. Hospodaří na pouhých 11ha půdy.. Specializují se na špičková vína a umějí to. Vinessens sídlí v městečku Villena asi 50 km od středozemního moře. Kombinace středomořského podnebí s poměrně vysokou nadmořskou výškou kolem 600 mnm tvoří ideální podmínky pro pěstování výjimečných vín.Hrozny sbírají vinaři výhradně ručně a k dalšímu zpracování vybírají jen ty nejlepší.

   Tragolargo bychom mohli přeložit jako "dlouhý doušek" a cílem vinařů bylo přiravit víno, které si budete užívat pomalinku, v příjemném rozpoložení, víno lehké zábavné a chuťově pestré a přitom lehce pitelné. Zkrátka víno, které Vás bude bavit. A podařilo se.

      Rafinovaná a trochu netradiční kombinace výrazně aromatické odrůdy Moscatel a odrůdy Malvasija, jež dává vínu plnější projev spolu s jedinenčným postupem výroby je základem opravdu výjjmečného kousku!

Vinice leží v nulové nadmořské výšce přímo u moře v národním parku Lagunas de La Mata. Vinařství pracuje v ekologickém režimu s prvky biodynamiky. Během výroby se nikdy do vína nepřidává síra. Hrozny se sbírají výhradně ručně do bedýnek a po převozu do vinařství se odstonkují a pomelou. Každá z odrůd fermentuje zvlášť v přímém kontaktu se slupkami po dobu jednoho měsíce. Moscatel v nerezových tancích a Malvasia v betonových tancích

Tragolargo_Malvasia_Finca_Casa_Balagauer

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: