Latierra

599 Kč 495,04 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené suché víno vyrobené z odrůd Cabernet Sauvignon (50%) a Syrah (50%)

Zrání v sudu: 18 měsíců

Vinařství: Bodegas La Tue

Latue_logo Bio Spanish_flag

Detailní informace

Detailní popis produktu

Latue_logo

Vhodné ke: tučnější ryby,  grilovaná masa, sušená šunka Jamón Ibérico a především Jamón Ibérico de bellota, argentinské hovězí steaky, tvrdé déle zrající sýry Manchego

Ročník: 2017

Vinařství: Bodegas La Túe

Zbytkový cukr: 2,0 g/l

Obsah kyselin: 5,5 g/l

Obsah alkoholu: 14%

Zrání v sudu (barrique): 18 měsíců

Oblast: Castilla La Mancha

Červené suché víno vyrobené z odrůd Cabernet Sauvignon (50%) a Syrah (50%).

Bodegas Latúe patří k největším vinařstvím ve Španělsku. Přesto anebo spíš právě proto by víno Latierra 2014 nemělo uniknout pozornosti žádného milovníka dobrého vína. Za tímto projektem stojí obchodní ředitelka paní Blanca a její energie a nadšení. Cílem bylo využít veškerý potenciál a znalosti velkého vinařství a připravit tak ukázku toho nejlepšího, co v Latúe dokážou. A povedlo se! Keře na vinicích jsou staré 25 - 30 let. Odrůdám Cabernet Sauvignon a Syrah se v oblasti La Mancha velmi dobře daří. Vinice leží v nadmořské výšce 725 mnm. Tato oblast je typická velmi horkými léty s minimem srážek a drsnými hodně chladnými zimami. Výnosnost keřů je proto velmi nízká, ale hrozny jsou díky tomu velice koncentrované a ideální pro víno typu Latierra. Půda je zde vápenitá a hodně kamenitá. 

V Bodegas Latúe čekali dokonce několik let na ideální počasí. Původně měla být pro tenhle projekt použita sklizeň z roku 2013. Počasí a tedy ani hrozny nebyli tento ročník ideální, ale o rok později se potkalo vše, co se potkat mělo a výsledek je prostě dokonalý.

Na víno této kvality je vhodné použít dekantovací nádobu a nechat jej alespoň 30 minut před konzumací dýchat.

Latierra 2014 je víno velmi vysoké viskozity má rubínově červenou barvu s okraji barvy mědí a čokolády.

Vůně je velmi výrazná a postupně objevíte tóny zralých lesních plodů a peckovaného ovoce s jemným dotekem bílého pepře, čajových lístků a vanilkou.

V chuti je velmi plné, bohaté a živé, ovocně sladké s velmi výraznými výborně integrovanými taniny a kyselinkou. Vyšší podíl alkoholu je dokonale zakomponován a v chuti vůbec neruší. Vyvážené dlouhé dochutí svádí k dalšímu a dalšímu doušku.

Úžasný poměr cena / kvalita.

bodegas_latue_medailsOcenění Latierra 2014

bodegas_latue_jamonarna
Bodegas Latúe

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: