Mala Vida Edición Limitada

459 Kč 379,34 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené suché barikované víno vyrobené z odrůd: Garnacha Tintorera 50% a Monastrell 50%.

Limitovaná edice pouze 9 979 číslovaných lahví.

Výjimečné víno se silnou osobností.

Vinařství: Bodegas Arraéz

Zrání v sudu (barrique): 8 měsíců

Doporučujeme víno pro: znalce i začátečníky, milovníky výjimečných vín s výrazným charakterem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční červené víno Mala Vida je naším bezkonkurečně nejoblíbenějším a nejprodávanějším vínem.

Mala Vida Edición Limitada posunuje gurmánský zážitek z dobrého vína k vyššímu stupni dokonalosti a elegance

Výjimečné víno z hroznů z vinic starších více než 30 let ve velmi suchém podnebí, díky kterému je výnosnost vinice velmi nízká, ale o to víc jsou hrozny kvalitnější.

Další krásné víno z produkce Bodegas Arráez. Doporučuji všem, kteří mají rádi těžší silná barikovaný vína s výrazným charakterem a výjimečnou osobností.

A stejně jako u tradiční Mala Vidy opatrně. Mala Vida Edición Limitada má dokonce 15% alkoholu, který je ale dokonale zakomponován, takže v chuti nijak neruší.

Mala_Vida_reklama

Možná Vás zajímá

Od Mala Vidy ještě "o level" výše.

Už naše "klasická" Mala Vida - v překladu to znamená "Hříšný život", je výjimečné a velmi dobře pitelné krásné víno. Tonni Arráez se rozhodl složit poklonu tomuto krásnému vínu a vyrobit limitovanou edici pouhých 9 979 lahví, z nichž každá má své jedinečné číslo. Sám Toni říká, že je to víno netradiční a avantgardní.

Vinice jsou starší 30-ti let a nacházejí se v oblasti Font de la Figuera s extrémně nízkými srážkami. Výnosnost vinic je tak velmi malá, hrozny jsou ale vysoce kvalitní.

Víno má výraznou barvu zralých třešní. Ve vůni naleznete intenzivní tóny nakládaného červeného ovoce. V chuti je víno velice výrazné, příjemné a hedvábné na patře. Dobře vyladěná kyselinka a střední taniny v dlouhém dochutí.

Víno zraje 8 měsíců v nových sudech z francouzského dubu.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Arraéz
Zbytkový cukr: méně než 4 g/l
Obsah kyselin: 5,5 g /l
Obsah alkoholu: 15 %
Teplota podávání: 12 - 15 °C
Zrání v sudu (barrique) 8 měsíců

Párování s pokrmem?

K vínu Mala Vida Edición Limitada výborně ladí šťavnaté grilované maso (vepřová krkovička), rybí pokrmy, déle zrající sušené šunky Jamón zejména Jamón Ibérico, či typická španělská Paella.

O vinařství

Historie vinařství je delší než 100 let. Bylo založeno v roce 1916 místními vinaři a od roku 1950 je ve vlastnictví rodiny Arraézových. První v rodové linii byl Antonio Arraéz Garrigós, který začal výrobu postupně profesionalizovat. Dalším byl v roce 1980 Antonio Arraéz Ibanco a vinařství se stalo významným členem DO Valencia. Od roku 2007 je Bodegas Arraéz v rukou již třetí nejmladší generace Toni Arraéz Cabuig. Toni je mladý neuvěřitelně energický vinař a jak sám říká: " Vína prodávají všechna vinařství, my ale prodáváme příběh". Za každou lahví vína, za každou etiketou každou značkou je nějaká zajímavá a často "košilatá" historka. Stavte se někdy v Jamonarně na degustaci a poslechněte si příběh vína Mala Vida (Hříšný život).

Vinice leží mezi dvěma údolími v nadmořské výšce 600 - 800 mnm. Tato poloha a kombinace vyšší nadmořské výšky a zároveň relativní blízkosti středozemního moře vytvářejí jedinečné mikroklima. Velmi teplá léta, velmi chladné zimy, velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a půda chudá na živiny jsou základem jedinečného terroir vín rodiny Arraézových. Spolu s více než 100 letou tradicí ekologického zemědělství striktně bez chemie je jejich více než 30 ha vinic zdrojem neuvěřitelně krásných a velmi typických vín.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: