Clearly Organic Tempranillo Rosé

239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Růžové suché organické víno vyrobené z odrůdy Tempranillo.


Lehké a svěží organické čisté víno světlejší růžové barvy, střední viskozity s lahodnou chutí svádějící k dalšímu a dalšímu doušku.

Vinařství: Bodegas Latúe

Doporučujeme víno pro: vinařské začátečníky i znalce, milovníky kvalitních nesířených vín ideálních ke každodennímu popíjení. Velmi dobře pitelné krásné víno. Chuťově na úrovni vín o řád dražších

denominacion-1-1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na začátku roku 2023 jsem na doporuční našeho sommeliéra ochutnal tohle krásné "roséčko".

Španělským vínům se s manželkou Luckou věnujeme profesionálně už od roku 2018 a za tu dobu jsme se dost s prominutím "zmlsali". Stává se tedy už jen zřídka, že nás nějaké víno opravdu nadchne.

Naposledy se to stalo v létě 2022 s červenou kráskou Mala Vida Edicion Limitada a pak až zase letos v lednu právě u Clearly Organic Tempranillo Rosé.

Sám jsem do té doby netušil, že v téhle cenové hladině existuje něco tak úžasného!

Hravé svěží víno střední viskozity s příjemnou perlinkou, báječně vylaďenou chutí a skvělou pitelností.

V chuti velmi čisté lehké a svěží, ve vůni s tóny broskví a lesních jahod s lehkou kyselinkou a výraznější trpkostí v dlouhém dochutí.

Vyšší obsah alkoholu (13%) v chutí vůbec neruší a to ani při větší konzumaci, ke které tohle víno vysloveně svádí. Pijme ho s respektem.

Velmi dobře pitelné nesířené krásné víno navíc za hodně příjemnou cenu.

Rád doporučuji

Ocenění:

Mundus Vini BiofachMeininger 2020 Gold medal
Challenge Millésime Bio 2020 Gold medal
Concours International de LYON 2021Gold medal
Challenge Millésime Bio 2023 Gold medal

Clearly_Organic_Tempranillo_Rosé

Možná Vás zajímá

Co znamená nesířené víno?

Nesířené víno neznamená, že by neobsahovalu vůbec žádnou síru. Minimální množství obsahují i vína nesířená zcela přirozeně. Jde ale o stopové množství, které nepředstavuje potíž ani pro ty, kteří jsou na ni citlivější.

Zpracování nesířených vín je mnohem náročnější, protože během celého procesu výroby musí vinař dbát na extrémní čistotu, aby nedošlo ke kontaminaci nežádoucími látkami. Výsledek ale stojí za to.

Výhody nesířených vín nakonec oceníme úplně všichni. A to jak při konzumaci díky čisté a přirozené chuti, tak také po nemírné konzumaci druhý den ráno . Nebude vás totiž bolet hlava.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Latúe
Obsah alkoholu: 13,5 %
Oblast: Tierra Castilla
Podávejte při teplotě: 8 - 10°C

Párování s pokrmem?

K vínu Clearly organic Tempranillo Rosé se výborně hodí španělské středně zralé sýry Manchego sýry, tradiční valenciánská paella , bílé sýry s kultivovanou plísní či Jamón Serrano.

Ocenění: Medalla de Oro en Millésime BIO 2023.

O vinařství

Vinařství Bodegas Latúe vzniklo v roce 2007 rozšířením původního vinařského sdružení San Isidro založeného již v roce 1954. Je to vinařství velmi rozsáhlé čítající více než 600 členů a hospodařící na neuvěřitelných 6 200 ha vinic. Krásné je, že úplně všichni členové sdružení mají bio certifikaci a Bodegas Latúe je tak největším producentem bio vín ve Španělsku.

La Tue patří k vinařské oblasti DO La Mancha a má sídlo v městečku Villanueva de Alcardete (Toledo). Zvláštností je, že vinice leží na pomezí čtyř vinařských oblastí Cuenca, Toledo, Ciudad Real a Albacete. Oblast zavlažuje řeka Giguela.

Teplé a suché klimatické podmínky spolou s písčitě-vápenitým podložím jsou faktory, které ekologickou produkci velmi usnadňují a celé sdružení La Tue je krásnou ukázkou toho, že i ve velkém objemu lze vyrábět špičkové bio produkty

Alfou a omegou všeho, co v Latúe tvoří, je přirozený a hluboký respekt k přírodě, vědomí její jedinečnosti a nenahraditelnosti, kterou je potřeba opatrovat a chránit jako dědictví pro další generace.

Z vinařství Latúe doporučuji také jedno z vůbec nejlepších vín, která jsem měl tu čest ochutnat a to jest archivní barikovaná dáma Latierra 2014.

 

Latue_certifikaty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: