Clearly Organic Tinto 0,75l

239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené suché nesířené víno vyrobené z odrůdy Tempranillo.


Lehké a svěží organické čisté víno světlejší červené barvy, střední viskozity s lahodnou chutí svádějící k dalšímu a dalšímu doušku.

Vinařství: Bodegas Latúe

Doporučujeme víno pro: vinařské začátečníky i znalce, milovníky kvalitních nesířených vín ideálních ke každodennímu popíjení. Velmi dobře pitelné krásné víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na jedné z našich degustací pro nás byla nejprve velmi příjemným překvapením bílá varianta Clearly Organic Airén. Vyzkoušeli jsme tedy i červenou variantu Tinto.

Lehké svěží víno střední viskozity s výraznější, ale velmi příjemně vyladěnou kyselinkou a skvělou pitelností.

V chuti velmi čisté lehké a svěží, ve vůni s tóny třešní a červeného lesního ovoce.

Velmi dobře pitelné nesířené krásné víno navíc za hodně příjemnou cenu.

Rád doporučuji

Možná Vás zajímá

Co znamená nesířené víno?

Nesířené víno neznamená, že by neobsahovalu vůbec žádnou síru. Minimální množství obsahují i vína nesířená zcela přirozeně. Jde ale o stopové množství, které nepředstavuje potíž ani pro ty, kteří jsou na ni citlivější.

Zpracování nesířených vín je mnohem náročnější, protože během celého procesu výroby musí vinař dbát na extrémní čistotu, aby nedošlo ke kontaminaci nežádoucími látkami. Výsledek ale stojí za to.

Výhody nesířených vín nakonec oceníme úplně všichni. A to jak při konzumaci díky čisté a přirozené chuti, tak také po nemírné konzumaci druhý den ráno . Nebude vás totiž bolet hlava.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Latúe
Obsah alkoholu: 13,5 %
Oblast: Tierra Castilla
Podávejte při teplotě: 14 - 16 °C

Párování s pokrmem?

K vínu Clearly organic Tinto se výborně hodí španělské mladší sýry Manchego sýry, tradiční valenciánská paella , bílé sýry s kultivovanou plísní či Jamón Serrano.

O vinařství

Vinařství Bodegas Latúe vzniklo v roce 2007 rozšířením původního vinařského sdružení San Isidro založeného již v roce 1954. Je to vinařství velmi rozsáhlé čítající více než 600 členů a hospodařící na neuvěřitelných 6 200 ha vinic. Krásné je, že úplně všichni členové sdružení mají bio certifikaci a Bodegas Latúe je tak největším producentem bio vín ve Španělsku.

La Tue patří k vinařské oblasti DO La Mancha a má sídlo v městečku Villanueva de Alcardete (Toledo). Zvláštností je, že vinice leží na pomezí čtyř vinařských oblastí Cuenca, Toledo, Ciudad Real a Albacete. Oblast zavlažuje řeka Giguela.

Teplé a suché klimatické podmínky spolou s písčitě-vápenitým podložím jsou faktory, které ekologickou produkci velmi usnadňují a celé sdružení La Tue je krásnou ukázkou toho, že i ve velkém objemu lze vyrábět špičkové bio produkty

Alfou a omegou všeho, co v Latúe tvoří, je přirozený a hluboký respekt k přírodě, vědomí její jedinečnosti a nenahraditelnosti, kterou je potřeba opatrovat a chránit jako dědictví pro další generace.

Z vinařství Latúe doporučuji také jedno z vůbec nejlepších vín, která jsem měl tu čest ochutnat a to jest archivní barikovaná dáma Latierra 2014.

 

Latue_certifikaty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: