Snídaně šampionů

Ponechme nyní stranou večerní kulinářské zážitky s Jamónem a jeho mimo jiné velmi kladný vliv na příjemná rána i po nemírné konzumaci vína. Každý správný gurmán na sebe totiž myslí už od rána a každý den začíná snídaní. A jakou máme snídani, takový máme i den.

A vězte, že s touhle snídaní zvládnete úplně všecho , co na Vás den přichystá.

Dobrou chuť přeje Honza z Jamonarny

Moje nejoblíbenější snídaně

Mojí nejoblíbenější snídaní jsou vajíčka s plátky Jamónu. Ideální samozřejmě je, pokud máme jako každý správný profesionální gurmán v kuchyni na stole připravenou a vždy rozkrájenou vepřovou nožičku z naší nabídky. Základy krájení nejsou až tak složité a s naším videonávodem to bez problémů zvládnete.

Pro začátek můžete zvolit Jamón paletu Serrano s délkou zrání 8 měsíců a pro pokročilé gurmány pak Jamón paleta Ibérico de cebo (to už je ale opravdu velká nádhera!)

jamon_serrano_y_iberico

Pokud si na to ale zatím netroufáte, máme i jednodušší variantu. V našem tapas baru Jamonarna na Bělohorské 43 v Praze na Břevnově si můžete zakoupit čerstvě na jemné plátky nakrájený Jamón Serrano i Jamón Ibérico. Krabička se 100g Serrana stojí 119,- Kč.

A jak už jsme v Jamonarně zvyklí, příprava je velmi jednoduchá a výsledek vskutku báječný!

Co budeme potřebovat?

  • 1 - 2 vejce
  • máslo
  • asi 20 g Jamón (Serrano nebo Ibérico) 
  • sůl, pepř

 

 

Na menší pánvičce rozhřejeme máslo a přídáme vajíčka jako volská oka. Po pár minutách, kdy je žloutek i bílek shora stále tekutý,  položíme na vejce pár plátků Jamónu. Přiklopíme pokličkou na velmi krátkou dobu. Stačí kolem 30 sekund. Žloutek musí být horký, ale stále tekutý. A můžeme servírovat.

Jako přílohu doporučuji křupavou bílou francouzskou bagetu, kterou můžeme namazat máslem. Výtečná jemně trpká a masově hutná a jen mírně slaná chuť Jamónu krásně vynikne, když je šunka horká a v kombinaci s tekoucím žloutkem a křupavou bagetou je prostě famózní!

A samozřejmě skleničku čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. 

Musím Vás ale varovat - tohle je jeden z kulinářských zážitků, na kterých si lze velmi snadno vypěstovat závislost. Ale ono je to vlastně v pořádku. Jamón je totiž nejen neskutečně dobrý, ale také zdraví velmi prospěšný.

A vězte, že po takovéto snídani zvládnete vše, co na vás den přichystá.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení