Ca La Mar 0,75l

369 Kč 304,96 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Bílé suché perlivévíno vyrobené z odrůd Parellada (50%), Macabeo (30%), Xarel-Lo (20%).

Hravé a veselé svěží víno střední viskozity.

V chuti je lahodně ovocné s hravým příjemným perlením střední plností a dobře postavenou kyselinkou v dlouhém dochutí svádějící k dalšímu doušku.

Vinařství: Bodegas Gramona.

Doporučujeme víno pro: vinařské začátečníky i znalce, milovníky kvalitních organických vín ideálních ke každodennímu popíjení nejen v horkých letních dnech. Velmi dobře pitelné krásné víno. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V dubnu 2023 jsme v Jamonarně pořádali další degustaci a tak jak již od roku 2018 rozšiřujeme naší stálou nabídku o nejoblíbenější vína z ochutnávek.

Ca La Mar je jedním ze 4 vítězných vín této degustace.

V chuti ovocné a velmi svěží, na první dojem trochu sladší, ale celkově s velmi výraznou kyselinkou a lehkým tónem pomela v dlouhém dochutí. Jakkoliv jsem primárně milovníkem hlavně těžkých barikovaných "barokních" červených vín, tak tahle kráska mě svou báječnou svěžestí a šťavnatostí a hravou kyselinkou úplně očarovala a zařadila se tak do naší pravidelné konzumace.

Rozumný obsah alkoholu 11% předurčuje tuhle krásku jako ideální letní pití.

Rád doporučuji

Možná Vás zajímá

Vinařství Gramona, DO Cava a Corpinat.

Vinařství Gramona bylo založeno už v roce 1881. Vinařské umění se zde předává v rodinné linii a nyní patří mezi nejlepší producenty šumivých vín nejen ve Španělsku, ale i na světě. Je členem sdružení "Corpinat", které vzniklo vedle DO Cava a má ještě více zdůraznit kvalitu vín, která se mohou směle poměřovat s nejlepšími francouzskými víny ze Champangne a v poměru cena/kvalita je dokonce jednoznačně předčí.

Tato špičková vína mají zpravidla vyšší cenu, ale právě Ca La Mar vzniklo s cílem vyrobit na jedné straně špičkové víno za dostupnou cenu. Jako pravidelní konzumenti rádi potvrzujeme, že se to podařilo.

A aby vás to nemátlo - opravdu má každá láhev trochu jinou etiketu, ale všechny jsou s letní mořskou tématikou.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Gramona
Zbytkový cukr: 1 g/l
Obsah kyselin: 7 g/l
Obsah alkoholu: 11%
Oblast: Peňedés

Párování s pokrmem?

K šumivému vínu Ca La Mar se výborně hodí mladší španělské certifikované sýry Manchego. . Vakuově balené Vám pošleme kamkoliv, čerstvě krájené v Queso Tapas boxu si můžete vyzvednout osobně, nebo vám je v Praze doručíme expres dopravou do 120 minut.

Je také vhodné k pokrmům z ryb a krásně ladí třeba s paellou s mořskými plody. Potřebné ingredience na Paellu u nás pořídíte také.

Paella_de_Marisco (5)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: