Šafrán La Flor 0,5g

120 Kč 107,14 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Šafrán La Flor je 100% přírodní, extra kvalitní koření.

Šafrán La Flor nalezne uplatnění nejen v dušených pokrmech a při přípravě  rýžových pokrmů. Je velmi vhodný pro přípravu vynikající paelly.. Pomůže získat to nejlepší aroma a chuť ve slaných i sladkých úpravách.

Hmotnost netto: 0,5 g

Snímek obrazovky 2022-05-24 v 16.06.43

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věděli jste, že k získání 50 g šafránu je potřeba až 4 000 ks růží?

 

Snímek obrazovky 2022-05-24 v 16.05.41

Ve španělské kuchyni je řada jídel, kterým dodává nezaměnitelnou vůni a oranžovou nebo nažloutlou barvu, mezi ostatními vyniká paella. Konkrétně ve valencijské komunitě jsou kromě rýžových pokrmů, dušených pokrmů, pael nebo fideuas významná dušená jídla a masové receptury, zejména jehněčí nebo králičí, které jsou ochuceny šafránem.

Šafrán nebo Crocus sativus je pravděpodobně nejdražší koření na světě. Pochází ze stejnojmenné rostliny patřící do čeledi Iridaceae, jejíž pochází původem z Persie a  datuje se zřejmě do 3. tisíciletí před naším letopočtem.

Byli by to však Egypťané, Řekové a Římané, kteří rozšířili pěstování a využití  terapeutické i gastronomické, po velké části východní Evropy a severní Afriky. Muslimové jej ve středověku přivezli na Pyrenejský poloostrov, který se dnes stal hlavním světovým producentem před státy jako Írán, Řecko, Maroko a Indie.

Vlákna šafránu tvoří část květu růže, které se po sušení a pražení prodávají na váhu. Šafrán kvete na podzim.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: