Sein nový ročník a nejen nová etiketa

Právě k nám dorazil nový ročník oblíbeného vína z vyšší řady Sein vinařství Vinessens.

Sein_old_new

Kromě nové povedné etikty etikety vyzkoušeli v Cascante také změnu ve složení přidáním odrůdy Garnacha Tintorera (20%) a po páteční degustaci musíme spolu s naším sommeliérem konstatovat, že to byl dobrý nápad a povedlo se. 

Původní Sein byl víno, které jsme na degustaci v Café Jamón na podzim 2019 přejmenovali na "duchnu". Je to těžší, krásné víno vysoké viskozity. Má výraznější taniny a velmi příjemnou výraznější kyselinkou v dlouhém dochutí. V chutí dominuje likérová linka tmavého lesního červeného ovoce. 

Nový ročník musíme rádi říct, že je opět velmi povedený, charakter vína zůstal zachován a přidání nové odrůdy celkově zjemnilo likérovou linku a toto barokní víno je také díky ní celkově kultivovanější.

Poměrně vysoký obsah alkoholu (14,5%) není v chutí vína vůbec znát, je krásně zakomponován a tak jen opatrně, pokud byste tohle víno konzumovali ve větším množství:).

Odměňte se, zasloužíte si to!

vinařství vinessense

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení