Jamon Serrano 24 měsíců Gran Reserva

4 590 Kč 4 098,21 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

bez éček / sin aditivos

Zadní kýta, bílé prasátko, délka zrání 24 měsíců

Hmotnost: cca 8 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Jamonarna doporučuje: chuť Jamónu Serrano výborně doplní červené barikované víno Les Alcusses

 

Granadul Spanish_flag

Detailní informace

Detailní popis produktu


Potřebujete více informací?

Serrano podrobně Rychlý výběr Jamonu Jamón podrobně Jak krájet Jamón?

Anebo nám rovnou napište honza@jamonarna.cz či zavolejte +420 605 282 261 ?


Bez éček

Jamón Serrano Gran Reserva 24 měsíců je vyroben výhradně přírodními postupy bez éček a jakýchkoliv konzervačních látek. Sušení probíhá výhradně na čerstvém horském vzduchu.


Chuť a barva Jamón Serrano z bílého prasátka

Každý správně ukrojený plátek Jamónu Serrano má sytě červenou barvu. Maso je velmi šťavnaté jen s minimální slaností a lehkmi sladkými tóny. Sněhobílý tuk je u bílých prasátek zpravidla vcelku a je nositelem jedinečné chuti a je velmi zdravý, protože mimo jiné obsahuje značné množství vícenenasycených mastných kyselin.
Serrano z bílého prasátka má oproti ibéricu (Jamón Ibérico z černého iberského vepře) světlejší barvu, je levnější a mnohem rozšířenější (90% Serrano, 10% Ibérico.

Jamón Serrano Gran Reserva 24 měsíců dodavatele Granadul je vyroben ze zadní kýty samice bílého prasátka. Granadul vybírá nejkvalitnější a největší kusy, které jsou vhodné pro přípravu této jedinečné španělské delikatesy s extrémně dlouhou dobou zrání, která je jinak běžná jen u sušené šunky z černých tzv. iberských vepřů.


Zadní noha Jamón

Zadní  kýta (Jamón)  sušené šunky je oproti přední noze (paleta):

  • dražší,ale má výrazně větší podíl masa (méně kostí)
  • větší, vhodná na větší party, svatbu apod., lze ji ale zkonzumovat i ve dvou (máte 30 dní od první nakrojení, máte to vyzkoušené:))
  • jednodušší na krájení (obsahuje méně  kostí)

Výrobce Granadul

Farma Granadul rodiny Rodriguézových sídlí na jihu Španělska v městečku Guadix nedaleko Granady. Je specialistou na sušenou šunku z bílých prasáteka tento Jamón Serrano Gran Reserva o délce zrání 24 měsíců je jejich vlajkovou lodí. Patří ke světové špičce v oblasti sušených šunek z bílých prasat a je vyhledávanou pochoutkou gurmány na celém světě.

Patří mezi nemnoho výrobců, kteří stále dodržují původní přirodní postupy sušení výhradně na čerstvém horském vzduchu a striktně bez éček a konzervantů. Na chuti je to s prominutím "setskakra" znát.


Jamonarna doporučuje

Nedílnou součástí chuťového zážitku je pak dobře spárované nejlépe španělské červené víno. Jamonarna doporučuje Les Alcusses, Mala Vida, Vivir sin Dormir, Vizar

jamon_serrano_noha
Jamón Serrano Gran Reserva ve stojanu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: