Naše filozofie

Naše filozofie
 

Albet i Noya vinice 

Svět se stále zrychluje a to sebou kromě nesporných výhod přináší i některé podivnosti.

V gastronomii bohužel tlak na co nejnižší výrobní náklady dovedl některé výrobce k používání nedobrých metod různých urychlovačů, chemických přísad, umělých barviv, éček atd..

My jsme ale skálopevně přesvědčeni, že původní tradiční přírodní čisté po generace předávané postupy, láska k zemi a k půdě, rodinné tradici a umu mistrů svého řemesla je přesně to, co je ve výsledku neopakovatelný chuťový zážitek.

jamon_wines_manchego_banner

Naše produkty nenaleznete v běžné nabídce retailových řetězců. 

Vybíráme pro Vás to nejlepší u dodavatelů se stejnou filozofií.

parra_jimenez_wein

Naše vína Vinotéka je výsledkem více než 12ti let pečlivého výběru mezi zejména španělskými malými a středními vinařstvími. Všechna vína jsou v biokvalitě, řada z nich je od leadrů v oblasti biodynamického zemědělství s certifikací Demeter. 

BioDemeter 1

Tradiční španělské sušené šunky zejména od mistrů svého řemesla v oblasti Jamonu Serrano výrobce Granadul a Jamonu Ibérico výrobce Símon Martín a dalších včetně toho úplně nejlepšího, co lze v oblasti sušených šunek světově získat - Jamón Ibérico de Bellota. Jsou vždy bez éček a zpracovaná tradičními metodami bez použití klimatizovaných rychlosušíren a dalších "šidítek".

Věřte nám - na chuti je to znát!

majitel a selátka

Stejnou filozofii uplatňujeme při výběru dodavatelů špičkových sýrů, oliv a dalších specialit.

Olivy

Spolupracujeme s těmi nejlepšími v oboru tak, abychom Vám mohli na jednom místě nabídnout nejen to nejlepší, ale také odborně doporučit, co se k čemu hodí a dopřát Vám tak

maximální prožitek z dokonalého chuťového akordu.

Náměstí db small

 A protože chceme být nejlepší, tak se stále učíme u těch nejlepších. 

WhatsApp Image 2020-09-22 at 13.35.08

 

Náš příběh

Španělsko máme v srdci❤️

Španělsko_jamon_jamonarna

Eshop Jamonarna.cz a tapas bar Café Jamón v Dolních Břežanech patří manželům Honzovi a Lucce Holemým. Honza pracoval více než 20 let v korporátních firmách v oboru mezinárodní kamionové dopravy na manažerských pozicích. Lucka pracovala jako key acount manager v obchodě a logistice.
Oba mají rádi dobré víno, kávu i dobré jídlo a milují Španělsko. Honza ve Španělsku nějaký čas pobýval a dlouho sbíral odvahu k otevření vlastního podniku, díky kterému by mohl nabídnout trochu španělské atmosféry, pohody a gastronomie i v Čechách.

Honza_manažer

Honza ještě jako ředitel dopravy v jedné velké dopravní firmě

Na konci léta roku 2018 se oba rozhodli odejít ze zaměstnání a naplno se věnovat svému snu. Skoro 3 měsíce vybírali vhodný prostor. Společně navštívili více než 90 různých prostorů k pronájmu a nakonec zvítězilo krásné nové náměstí v Dolních Břežanech. Začátkem listopadu 2018 podepsali smlouvu o nájmu a po více než 3 měsících rekonstrukce otevřeli 5. února 2019 - přesně v den, kdy začal čínský rok vepře - Café Jamón.

Logo_Café_jamon

Koncem léta 2019 spustili také eshop se sušenými šunkami a luxusními dárkovými boxy a s nabídkou krásných španělských vín Na podzim 2020 pak zcela nový eshop s širší nabídkou na doméně www.jamonarna.cz

jamon_wines_manchego_banner

Filozofií podniku je nabídnout jen to nejlepší ze španělské gastronomie, pečlivý výběr, osobní znalost výrobců a dodavatelů a denní dohled nad provozem je klíčem k úspěšnému podniku a spokojeným zákazníkům z řad jak gurmánů profesionálů tak gurmánů amatérů, kteří rádi nalézejí nové úžasné gastronomické zážitky. A tuhle filozofii držíme ve všem. Majitel říká: " Spousta profesionálů z gastronomie nám radila šetřit na surovinách, touhle cestou ale jít nechceme. I když děláme svařák, tak jedině kvalitního vína, i když děláme Aperol Spritz, tak používáme špičkovou Cavu (španělské šumivé víno) Bonaval Brut a přídáváme ovoce atd.. Možná jsme o pár korun dražší, než konkurence, ale jsem moc rád, že zákazníci už dnes dokážou ocenit skutečnou kvalitu".

Honza_Lucka_Café_Jamon

Základem - jak již název napovídá - je nabídka špičkových španělských sušených šunek Jamón výrobce Granadul a Simon Martín, jedněch z posledních, kteří stále dodržují původní receptury bez chemických přísad.

Cafe_Jamon_kolaz

Honza se věnuje kávě více než 10 let. Káva Excelsior Extra Mild (zlatá), kterou v Café Jamón nabízejí, je z malé italské pražírny v Padově (ve Španělsku tak dobrou kávu nenašel). Je to klasická italská tmavě pražená  (85% Arabica. 15% Libérica). Honza má školu Petry Veselé.

Vína v nabídce Vinotéky Café Jamón jsou výsledkem práce sommeliéra pana Petra Pražáka, který ve Španělsku žil 12 let a vínům se věnuje více než 20 let. O tom, jak v Jamonarně vybíráme vína si můžete přečíst podrobněji zde.

Lucka má v Café Jamón a na Jamonarna.cz na starosti nabídku gastronomických specialit. Stále se učí nové věci a na různých akcích profesionálů z oboru se stále seznamuje s dalšími perlami špičkové španělské gastronomie a učí se stále nové věci.

Lucka_Pohlreich

Honza se naučil krájet sušenou šunku a na akcích v Café Jamón i na cateringu krájí Jamón jako "cortador". "Stát dvě až tři hodiny u držáku na prasečí nohu a skrájet několik kg sušené šunky je svého druhu úžasná meditace", říká majitel. 

Honza_cortador

Majitelé jsou moc rádi za spoustu spokojených a stálých zákazníků. "Pozorovat spokojené fajnšmekry u nás v podniku je čiré štěstí. Jsme moc rádi, že se potvrdilo, že dělat věci správně a poctivě a bez kvalitativních kompromisů se vyplatí!".

Cafe_jamon_degustace

jamonarna_logo_red_cut