Naše filozofie

Naše filozofie
 

Albet i Noya vinice 

Svět se stále zrychluje a to sebou kromě nesporných výhod přináší i některé podivnosti.

V gastronomii bohužel tlak na co nejnižší výrobní náklady dovedl některé výrobce k používání nedobrých metod různých urychlovačů, chemických přísad, umělých barviv, éček atd..

My jsme ale skálopevně přesvědčeni, že původní tradiční přírodní čisté po generace předávané postupy, láska k zemi a k půdě, rodinné tradici a umu mistrů svého řemesla je přesně to, co je ve výsledku neopakovatelný chuťový zážitek.

Naše produkty nenaleznete v běžné nabídce retailových řetězců. 

Vybíráme pro Vás to nejlepší u dodavatelů se stejnou filozofií.

parra_jimenez_wein

Naše vína Vinotéka je výsledkem více než 12ti let pečlivého výběru mezi zejména španělskými malými a středními vinařstvími. Všechna vína jsou v biokvalitě, řada z nich je od leadrů v oblasti biodynamického zemědělství s certifikací Demeter. 

BioDemeter 1

Tradiční španělské sušené šunky zejména od mistrů svého řemesla v oblasti Jamonu Serrano výrobce Granadul a Jamonu Ibérico výrobce Símon Martín a dalších včetně toho úplně nejlepšího, co lze v oblasti sušených šunek světově získat - Jamón Ibérico de Bellota. Jsou vždy bez éček a zpracovaná tradičními metodami bez použití klimatizovaných rychlosušíren a dalších "šidítek".

Věřte nám - na chuti je to znát!

majitel a selátka

Stejnou filozofii uplatňujeme při výběru dodavatelů špičkových sýrů, oliv a dalších specialit.

Olivy

Spolupracujeme s těmi nejlepšími v oboru tak, abychom Vám mohli na jednom místě nabídnout nejen to nejlepší, ale také odborně doporučit, co se k čemu hodí a dopřát Vám tak

maximální prožitek z dokonalého chuťového akordu.

Náměstí db small

 A protože chceme být nejlepší, tak se stále učíme u těch nejlepších. 

WhatsApp Image 2020-09-22 at 13.35.08

 

Náš příběh

Španělsko máme v srdci❤️

Společnost Café Barcelona s.r.o. provozovatel eshopu jamonarna.cz patří manželům Lucce a Honzovi Holemým. 

Honza pracoval více než 20 let v korporátních firmách v oboru mezinárodní kamionové dopravy na manažerských pozicích. Lucka pracovala jako key acount manager v obchodě a logistice. Honza nějaký čas ve Španělsku pobýval a zdejší mentalita mu hodně přirostla k srdci.

5b49b6fb-459a-4b0c-bf2a-3722b9258dc3

V roce 2018 se rozhodli opustit jistotu korporátních firem a věnovat se naplno lásce svého života - především španělské gastronomii a jejím prostřednictvím přinést španělskou pohodu a nadhled k přístupu k žitvotu do jinak často trochu uspěchaných českých zemí.

V únoru 2019 otevřeli první tapas bar Café Jamón na náměstí v Dolních Břežanech www.cafe-jamon.cz

Na podzim roku 2019 přibyl také e-shop s nabídkou nejprve vín a sušených šunek a postupně rozšiřovaný o sýry, olivy, olivové oleje a mnohé a mnohé další tak, abyste si mohli tuhle nádheru pořídit jednoduše na jednom místě a užít si to, co španělští předkové pilovali po generace.

Odměňte se a užijte si to!

noha ve stojanu