El Corral Cremat 0,75l

1 890 Kč 1 561,98 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Bílé suché biodynamické perlivé víno vyrobené z odrůdy Xarel-Lo.

Ročník 2012, zrání 10 let.

Špičkové víno pro nejnáročnější klienty.

Vinařství: Albet i Noya

Doporučujeme víno pro: znalce a milovníky toho nejlepšího. Vhodné i jako dárek pro někoho, kdo je pro Vás důležitý a o kom víte, že vínům opravdu rozumí.

albert-noya-logo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Perlivé víno El Corral Cremat

je to úplně nejlepší co nabízíme v Jamonarně, je vrcholem produkce vinařství Albet i Noya a patří k nejlepším šumivým vínům na světě vůbec.

El Corral Cremat je osobním projektem samotného majitele vinařství pana Josepa Maria Albet Noya. Představuje odkaz 40 let jeho zkušeností.

Extrémně dlouhá doba zrání 10 let z něj dělá skutečnou perlu mezi víny.

V luxusním dřevěném boxu je ideální jako výjimečný dárek, pro někoho, kdo je pro vás opravdu důležitý.

Rád doporučuji

Získaná ocenění:

El_Cremat_Awards

Limitovaná edice

Zpracování tohoto vína se věnuje majitel vinařství samontý pan Josep Maria Albet Noya. Každá láhev má své vlastní evidenční číslo, které je na etiketě napsáno ručně.

Podrobně o víně

El Corral Cremat je dědictvím více než 40 leté tradice výroby organických vín v Ordalských horách. Osobní projekt Josepa Maria Albeta Noyi, hrozny jsou pěstovány na nejlepších vinicích Bodegas Albet i Noya.

Je to dlouhozrající šumivé víno vyrobené ze 100% hroznů Xarel·lo. V souladu s pravidly etikety Classic Penedès bylo toto víno sklizeno a vinifikováno v  Albet i Noya, kde strávilo více než 10 let zrání v láhvi a čekalo na ideální okamžik. Nyní si ho můžete vychutnat.

Vůně a chuť:

Intenzivní vůně kvasnic, pečiva, divokých květin a aromatických rostlin.

Plná intenzivní chuť, s jemnými bublinkami a dochutí čerstvé trávy, s tou správnou příjemnou hořkostí odrůdy Xarel·lo, skvělým středomořským charakterem, kterého lze dosáhnout pouze s nejlepšími Xarel·lo z oblasti Penedès..

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Albet i Noya
Zbytkový cukr: 3 g/l
Obsah kyselin: 3,76 g/l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Tlak v láhvi: 4,4
Oblast: Peňedés

Historie vinařství (5 generací vinařů):

V roce 1903, přijel pradědeček současného majitele pan Joan Albet i Rovirosa do Penedès, aby obdělával vinice na statku Can Vendrell de la Codina v Sant Pau d'Ordal. A tady zůstal. Po pět generací rodina Albet hospodařila, milovala a dohlížela na vinnou révu.

Tradice se zde snoubí s novými výzvami. V 70. letech minulého století začínali u Albet i Noya jako jedni z prvních s biodynamickým hospodařením. V té době nikdo neslyšel o biovínech. Po více než 50-ti letech zkušeností se ukazuje, že tahle volba byla správná.

Více o vinařství na našem blogu .

 

 

 

El Corral Cremat 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: