Nové krásné víno Saltamartí

Velkou degustaci v našem tapas baru Café Jamón, na jaké jsou naši zákazníci zvyklí, jsme loni udělat nemohli a tak pro Vás hledáme nové krásné kousky na menších soukromých akcích. Na poslední jednoznačně vyhrálo červené nesířené víno

Saltamartí vinařství Els Vinyerons

Saltamartí_0,75l

Před degustací jsem měl možnost přečíst si popis vína a příznám se, že mě trochu znejistěl. Meziročníková kombinace odrůd Tempranillo (90%) a Garnacha (10%), z nichž navíc Garnacha po fermentaci zraje celých 12 měsíců v nových sudech z francouzského dubu, zatímco Tempranillo se přidává jako v podstatě mladé víno, zní dost divoce.

Vinyerons_4

Měli jsme možnost ochutnat několik podobných ambiciózních projektů méně zkušených vinařů a výsledkem bohužel bývají složitá překombinovaná nesladěná zmatená a předražená vína.

Ne tak v případě Saltamartí vinařství Els Vinyeros. Zakladately jsou dva kamarádi pan Amos Baňeres a Luis Ruiz Masach.

Saltamartí je krásné vynikající víno s živou kyselinkou, středně plným ovocným charakterem a až nebezpečenou pitelností. Obě odrůdy jsou úžasně sladěné!

Víno má tmavší fialové zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je čerstvá, svěží s decentní kořenitostí. Nalézáme tóny černého rybízu a švestek.

A druhým velmi příjemným překvapením degustace je cena. Sám bych dle kultivovaného charakteru vína odhadoval cenu někde mezi 1200 Tempranillo (539,-) a La Milana (829.-) blíže k La Milaně, nicméně Saltamartí nabízíme za příjemných 349,- Kč

Doporučujeme k Jamonu Serrano či ještě lépe Ibérico nebo zralejším ovčím sýrům Manchego Hecho a mano.

V nabídce Café Jamón je od 26.1.2021

Vinyerons_1

Jan Holemý

Cafe_Jamon_Jamonarna_Honza_Jamon

Jamonarna.cz & Café Jamón

23.1.2021