La Milana 0,75

829 Kč 685,12 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Červené víno vyrobené z odrůd Calladoc 40%, Tempranillo 30%,Merlot 30%.

Vinařství: Albet i Noya.

Zrání v sudu (barrique): 18 měsíců

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vítězné víno degustace v Café Jamón 4.9.2020.

Albet i Noya

Vhodné ke: pečené a grilované maso, steaky, déle zrající sýry např. Manchego Curado, jamón serrano, jamón ibérico, salchichon cular

Červené suché víno vyrobené z odrůd Calladoc (40%), Tempranillo 30%, Merlot 30%.

Vinařství Albet i Noya pěstuje tyto odrůdy v ryze ekologickém režimu na 11 parcelách celkové rozlohy 7ha v oblasti Can Mlla de la Roca (Penedés Alta). Stáří vinic je 25-30 let. 

Albet i Noya ext

Hrozny se sbírají výhradně ručně a po převozu do vinařství se odstonkují a pomelou. Ve správném poměru se rmut naplní do nerezového vinifikátoru, kde probíhá po dobu 8 dnů fermentace při teplotě 25°C. Po jejím ukončení probíhá 18-ti denní postfermentační macerace, běhme které se matollina 2 x denně promíchává. 

Poté se vínem naplní nové francouzské dubové sudy, ve který zraje 18 měsíců.

Název La Milana byl vybrán jako pocta paní Sr.Milla, jejíž přezdívka byla právě "La Milana" a která pečovala o vinice v oblasti Can Mila de la Rocca před 150 lety.

Albet i Noya vinice

Víno má krásné třešňově červené zabarvení s rubínovými odlesky.

Vůně je velmi výrazná po zralých jahodách a lesních plodech  s decentní kořenitostí hřebíčku, kmínu a pepře v pozadí s lehkým nádechem vanilky a kakaa.

V chutí je plné, důrazné s dobře postavenou a nádherně vyladěnou kyselinou a výraznějšími taniny, balzamikově ovocné tóny se prolínají s jemnou mineralitou.

Víno má vysokou viskozitu, s vádí k velmi decentnímu popíjení po malých doušcích a užívání lahodné chuti zejména v kombinaci s vhodným pokrmem.

Je to jedno z nejkrásnějších vín nejvyšší řady produkce Albet i Noya a potěší a nadchne každého milovníka silných a chuťově výrazných červených vín.

Doporučujeme!

albet-i-noya-berg

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Albet i Noya