Los Arraez Parcela 0 0,75l

580 Kč 479,34 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené suché víno vyšší třídy vyrobené z odrůd: Garnacha Tintorera 40%, Monastrell 30%, Cabernet 15%, Arcos 10% a Forcayat 5%

Dospělé komplexní složitější a výborně pitelné víno. Plné těžší víno s bohatým tělem a dokonale vyladěnou harmonií široké škály chutí.

Výjimečné víno se silnou osobností.

Vinařství: Bodegas Arraéz

Zrání v sudu (barrique): 18 měsíců

Doporučujeme víno pro: znalce i začátečníky, milovníky těžkých, silných a přitom jemných vín bohatých chutí.

Los_Arraez_Parcela_0

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parcela 0 je jedním z vyšší řady vín Los Arráez. Zcela osobní projekt samotného Toniho Arraéze, ve kterém se snoubí generace vinařských zkušeností a láska k dobrému vínu.

Jednotlivé odrůdy se pěstují na speciálních pozemcích ideálních pro každou jednu z nich.

Velmi těžké víno vysoké viskozity, přitom jemné a velmi dobře pitelné

Ideální volba pro všechny milovníky těžkých barikovaných červených vín.

Možná Vás zajímá

Návrat k počátkům

Parcela 0 z vyšší řady Los Arráez je hodně originální a jedinečné víno. Víno s charakterem a nezaměnitelnou osobností nás přenese k počátkům dlouhé vinařské historie rodiny Arráezových.

Dokonalá harmonie silného vína, které kombinuje na jedné straně křehkost a jemnost a na druhé straně silné tělo, rychlý nástup chuti již při prvním doušku, údernost a temperament.

Víno má sytě tměvě červenou barvu zralých třešní. Vůně je velmi komplexní s dominantními tóny nakládaného červeného ovoce, tóny balsamika a lehkou minerální linkou.

V chuti jsou důležité dva vjemy: síla a jemnost . První dojem po prvním doušku je velmi silný, hutný a široký s množstvím nuancí a široké škále dobře vyladěhých chutí a příjemnými "drhnoucími" taniny v dlouhém dochutí.

Zraje v sudech (barrique) z francouzského a amerického dubu po dobu celých 18 měsíců.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Arraéz
Zbytkový cukr: méně než 4 g/l
Obsah kyselin: 5 g /l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Teplota podávání: 12 - 15 °C
Zrání v sudu (barrique) 18 měsíců

Párování s pokrmem?

K vínu Los Arráez Parcela 0 výborně ladí déle zrající sušené šunky Jamón zejména Jamón Ibérico, grilované drůbeží maso či typická španělská Paella.

O vinařství

Historie vinařství je delší než 100 let. Bylo založeno v roce 1916 místními vinaři a od roku 1950 je ve vlastnictví rodiny Arraézových. První v rodové linii byl Antonio Arraéz Garrigós, který začal výrobu postupně profesionalizovat. Dalším byl v roce 1980 Antonio Arraéz Ibanco a vinařství se stalo významným členem DO Valencia. Od roku 2007 je Bodegas Arraéz v rukou již třetí nejmladší generace Toni Arraéz Cabuig. Toni je mladý neuvěřitelně energický vinař a jak sám říká: " Vína prodávají všechna vinařství, my ale prodáváme příběh". Za každou lahví vína, za každou etiketou každou značkou je nějaká zajímavá a často "košilatá" historka. Stavte se někdy v Jamonarně na degustaci a poslechněte si příběh vína Mala Vida (Hříšný život).

Vinice leží mezi dvěma údolími v nadmořské výšce 600 - 800 mnm. Tato poloha a kombinace vyšší nadmořské výšky a zároveň relativní blízkosti středozemního moře vytvářejí jedinečné mikroklima. Velmi teplá léta, velmi chladné zimy, velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a půda chudá na živiny jsou základem jedinečného terroir vín rodiny Arraézových. Spolu s více než 100 letou tradicí ekologického zemědělství striktně bez chemie je jejich více než 30 ha vinic zdrojem neuvěřitelně krásných a velmi typických vín.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: