Garnacha Blanca 0,75l

249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Bílé suché biodynamické víno vyrobené z odrůdy Garnacha.

Příjemné červené svěží víno zrající 6 měsíců v dřevěném vinifikátoru . Čisté hravé a svěží víno střední viskozity, výrazné svěží vůně (žluté ovoce, citrusové plody, čerstvě natrhané bylinky)

V chuti vyniká svěžestí díky dobře postavené kyselince a výrazné příjemné svěží ovocnosti s tóny pomela v dlouhém dochutí.

Vinařství: Parra Jimenéz

Doporučujeme víno pro: vinařské začátečníky i znalce, milovníky kvalitních biodynamických vín ideálních ke každodennímu popíjení. Velmi dobře pitelné krásné víno. Chuťově na úrovni vín o řád dražších

Detailní informace

Detailní popis produktu

V dubnu 2023 jsme v Jamonarně pořádali další degustaci a tak jak již od roku 2018 rozšiřujeme naší stálou nabídku o nejoblíbenější vína z ochutnávek je tahle červená kráska jednou ze čtyř objevů téhle akce.

Garnacha Blanca je jedním ze 4 vítězných vín této degustace.

Sám vína ochutnávám vždy "naslepo". Ať chcete nebo ne, tak pokud víte odkud to víno je, kdo ho vyrobil, z čeho je, jak ho vyrobil a kolik stojí, tak vás to prostě dopředu ovlivní.

Neuměl jsem jen odhadnout, zda-li to je nebo není barika, ale i to se nakonec vysvětlilo. Tohle krásné víno zraje celých 5 měsíců v dřevěných vinifikátorech o objemu 4000l. Jak víme, tak běžný dubový sud, ve kterém zrají tradiční barikovaná vína, mívá jen kolem 200l.

V chuti ovocné a velmi svěží, na první dojem trochu sladší, ale celkově s velmi výraznou kyselinkou a lehkým tónem pomela v dlouhém dochutí. Jakkoliv jsem primárně milovníkem hlavně těžkých barikovaných "barokních" červených vín, tak tahle kráska mě svou báječnou svěžestí a šťavnatostí a hravou kyslinkou úplně očarovala a zařadila se tak do naší pravidelné konzumace.

Běžný až lehce vyšší obsah alkoholu (12,5%) v chutí vůbec neruší a to ani při větší konzumaci, ke které tohle víno vysloveně svádí. Pijme - hlavně v horkých letních dnech - ho s respektem:).

Rád doporučuji

Možná Vás zajímá

Proč je na etiketě dáma?

Dáma na etiketě symbolizuje odrůdu Garnacha Blanca, ze které je tohle krásné víno vyrobeno.

… a proč je "oblečená" v sudu??

Původním záměrem vinaře bylo vyrobit mladé víno, ale nakonec se až v průběhu přípravy u Parra Jimenéze rozhodli nechat jej 5 měsíců zrát ve velkých (4000l) dřevěných vinifikátorech. Udělali dobře. A proto, že tohle rozhodnutí přišlo na poslední chvíli, má dáma Garnacha na etiketě na sobě tak nějak narychlo oblečený dřevěný sud.

Čísla a data

Vinařství: Bodegas Parra Jimenéz
Zbytkový cukr: 1 g/l
Obsah kyselin: 6,5 g/l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Oblast: Castilla La Mancha

Párování s pokrmem?

K biodynamickému vínu Garnacha Blanca se výborně hodí španělské certifikované sýry Manchego. . Vakuově balené Vám pošleme kamkoliv, čerstvě krájené v Queso Tapas boxu si můžete vyzvednout osobně, nebo vám je v Praze doručíme expres dopravou do 120 minut.

Manchego_spodni

O vinařství

Vinařství Parra Jimenéz vzniklo v roce 1993 jako rodinné vinařství, které vedou tři bratři: Francisco, Javier a Luis. Sídlí v městečku Las Mesasv jihozápadní části provincie Cuenca asi 150 km jihovýchodně od Madridu.

Biodynamické hospodaření je nejvyšším stupněm ekologického hospodaření. Parra Jimenéz patří k zakladatelům tohoto krásného způsobu hospodaření dnes již jsou držitelem certifikace Demeter. Kromě pěstování vína se věnují také chovu ovcí a výrobě báječných sýrů Manchego.

V přirodní čisotě jdou až tak daleko, že na některých vincích (napři. Finca Innana) nemají zaveden ani elektrický proud, aby původní postupy byly dodržovány opravdu dokonale.

Parra Jimenez hospodaří na 180 ha vinic v okolí Las Mesas. Teroir oblasti, zejména na živiny bohatá naplaninová půda a extrémní rozdíly mezi denními a nočními teplotami (ze 40°C běžně i o 25°C v noci), je základem jedinečných svěžích vín bohatých na kyselinky.

Podrobně o vinařství na našem blogu .

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: