Ziri-té Primitivo 0,75l

349 Kč 288,43 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Červené suché biodynamické. víno vyrobené z odrůdy Primitivo

Tradiční italské víno oblíbené a známé odrůdy Primitivo. Velmi příjemná ovocná chuť, lehké víno se slabšími taniny, ale zajímavou plnou a dlouhou chutí.

Barva: Živá rubínová.

Vůně: Švestky, třešně, plody rohovníku (svatojánský chléb=karob).

Chuť: Příjemně hřejivé, plné s velmi jemnými taniny a dochutí po marmeládě z červených vyzrálých plodů.

Vinařství: Fasoli Gino / Itálie

Doporučujeme víno pro: Milovníky lehčích kvalitních vín i pro všechny, kteří s objevováním krásného světa červených vín teprve začínají.

Fasoli_gino_logo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Primárně se sice zaměřujeme na španělská vína, ale občas narazíme na nějakou krásnou perličku i z jiné země.

Primitivo je i v Čechách poměrně známá odrůda a tohle moc povedené lehčí červené je ideálním prvním krokem na cestě objevování krásných a velmi kvalitních červených vín. Třeba právě španělských.

Možná Vás zajímá

Co znamená název Rituale?

Víno Ziri-té patří do řady vín zvané Rituale .

Tento název vychází ze skutečnosti, že každý vinař souznící při výrobě vína s přírodou, udržuje řadu rituálů typických pro danou oblast.

Víno Ziri-té pochází z kraje Abruzzo (v okolí Pescary). Typickým zdejším rituálem je svolávání ovcí při hře na dudy. Pastýří ovcí a chov ovcí vůbec je typickým znakem této oblasti a hraje významnou roli v místní gastronomii.

Čísla a data

Vinařství: Fasoli Gino / Itálie
Obsah alkoholu: 14 %
Oblast: Terre di Chianti, Abruzzo, Itálie

Párování s pokrmem?

Hovězí biftečky, sýry Manchego, Jamón a šušená masa.

Vino_Fasoli_Gino

O vinařství

Biodynamické víno plné sluníčka z jihu Itálie si oblíbí takřka každý. Odrůda Primitivo totiž patří mezi nejoblíbenější.  Víno zaujme především díky ovocnému aroma, plné chuti a také nižšímu obsahu tříslovin, takže nedrhne na jazyku. Primitivo je tak velmi příjemnou vstupní bránu i pro lidi, kteří do světa červeného vína teprve pronikají.   Ziri-té Primitivo patří do řady vín nazvané Rituale. Jedná se o projekt spolupráce mladých vinařů s vinařstvím Fasoli Gino, kdy chtějí ukázat ty nejlepší výsledky práce z různých oblastí Apeninského poloostrova, tj. Itálie Název Rituale vychází z myšlenky, že farmář provádějící svou práci s Matkou přírodou obvykle dodržuje jisté rituály. Ty se předávají jako tradice daného místa. Rituály spojují regiony Itálie a každá oblast má své vlastní zvyky. Etikety linie Rituale jsou inspirovány venkovskými tradicemi oblasti, ze které víno pochází. Víno  Ziri-té z kraje Abruzzo je věnována pastýřům ovcí, kteří při hraní na dudy svolávali své stádo. Pastevectví v tomto regionu hrálo významnou roli a odráží se i v regionální gastronomii. – oblíbené je pečené jehněčí maso, klobásy, salámy a sýr Pecorino, … Tato část Itálie je také je významným nalezištěm lanýžů a šafránu. I když Abbruzzo nemůže být považováno za jednu z nejdůležitějších vinařských oblastí Itálie, jeho vína mají všeobecně nadprůměrnou kvalitu. Výroba: Spontánní fermentace. Pracuje se s tím, co příroda nabízí každý rok a spoléhá na sílu a zdraví terroir a vinic, aby získala hrozny bohaté na kvasinky, které jsou zásadní pro fermentaci ve sklepě. Spontánní fermentace vín je esenciální podmínkou pro  vína schopná nabídnout autentické chutě a terroir. Stabilizace při nízkých teplotách. Filtrace: velice lehká.

Vinari_Fasoli_Gino

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: