Paleta Ibérico Selección Simón Martín

3 790 Kč 3 295,65 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

bez éček / sin aditivos

Přední kýta z černého iberského prasátka o délce zrání 20 - 24 měsíců.

Hmotnost: 4 - 4,5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Jamonarna doporučuje: chuť Jamónu Ibérico výborně doplní červené nesířené víno 2020 Los Arraéz Syrah

 

Simón Martín Spanish_flag

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bez éček

Paleta Ibérico Selección Simón Martín je vyrobena výhradně přírodními postupy bez éček a jakýchkoliv konzervačních látek. Sušení probíhá výhradně na čerstvém horském vzduchu.


Ideální poměr cena / kvalita

Paleta Sellección nemá žádný štítek a je tedy mimo oficiálni hodnocení. Je to proto, že se pohybuje mezi kategoriemi "de cebo" (tedy běžně krmená prasátka) a "de bellota" (prasátka krmená výhradně žaludy, více se dozvíte zde). Tito vepříci se pasou přes období Montanery na loukách tzv. Dehesách, kde se živí výhradně žaludy, kořínky a bylinkami, ale nedosáhnou pro oficiální zařazení požadovaného hmotnostního přírůstku a jsou dokrmována běžným organickým krmivem.

Paleta Selección tedy nemá požadované certifikáty, nicméně rozdíl v chuti oproti Ibérico de bellota je velmi malý (mezi námi - ale to opravdu nikomu neříkejte - poznají ho jen skuteční znalci), cena je však velice příznivá a představuje tak nejpraktičtější cestu k tomu nejlepšímu - na dohled k chuti TOP produktu Ibérico de bellota.


Chuť a barva Jamón Ibérico z černého iberského prasátka

Jamón Ibérico představuje jedinečnou s ničím jiným nesrovnatelnou pochoutku oceňovanou gurmány po celém světě.
Jamónu Ibérico má tmavě červenou až sytě rubínouvou barvu. Maso je velmi  jemné, jen s minimální slaností a s výraznou chutí s tóny oříšků v dochutí. Sněhobílý tuk je u iberských prasátek nositelem jedinečné chuti, je velmi zdravý, protože mimo jiné obsahuje značné množství vícenenasycených mastných kyselin. Prorůstá mezi jednotlivá vlákna maso je tak neuvěřitelně křehké a svou konzistencí připomíná uzeného lososa - rozpouští se na jazyku.
Produkce Ibérica představuje jen asi 10% celku (90% je pak Serrano). 


Přední noha paleta

Přední kýta (paleta)  sušené šunky je oproti zadní noze (Jamón):

  • levnější a přitom stejně kvalitní
  • menší, vhodná na menší party nebo na konzumaci ve dvou
  • obtížnější na krájení (obsahuje více kostí), ale s naším podrobným videonávodem to snadno zvládnete

Výrobce Simón Martín

Palety Simóna Martína mají protáhlý tvar a úžké kopýtky. Maso má krásnou sytě rubínovou barvu, je stejně jako ostatní iberské šunky prorostlé jemnými žilkami tuku a proto velmi jemné a křehké.

Ostatní výrobci nechávají přední nohy zrát 16 měsíců, ale u Simóna Martína paleta zraje 20 až 24 měsíců. Tato na přední nohu extrémně dlouha doba zrání klade na jedné straně velké nároky na výběr a zpracování, ale na druhé straně poskytuje jedinečný gurmánský zážitek.

Farma Símona Martína sídlí v městečku Guijuelo západně od Madridu.

Símon Martín pattří mezi asi jen 2% výrobců Jamónu, kteří stále dodržují po generace prověřené přírodní postupy bez éček, bez konzervantů a se sušením výhradně na čerstvém horském vzduchu. Chov černých iberských prasátek je jeho specialitou.


Jamonarna doporučuje

Nedílnou součástí chuťového zážitku je pak dobře spárované nejlépe španělské červené víno. Jamonarna doporučuje 2020 Los Arraéz Syrah, Les Alcusses,Lopez de Haro


Potřebujete více informací?

„Iberico Rychlý výběr Jamonu Jamón podrobně Jak krájet Jamón?

Anebo nám rovnou napište jamonarna@jamonarna.cz či zavolejte +420 601 131 003 ?


slice_jamon_ibericoplátek ibérico 

dehesa-simon-martindehesa

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: