Paleta Ibérico Selección Simón Martín

3 450 Kč 3 000 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Přední kýta z černého iberského prasátka o délce zrání 20 - 24 měsíců.

Hmotnost: 4 - 4,5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Simón Martín Spanish_flag

Detailní informace

Detailní popis produktu


Potřebujete více informací?

„Iberico Rychlý výběr Jamonu Jamón podrobně Jak krájet Jamón?

Anebo nám rovnou napište jamonarna@jamonarna.cz či zavolejte +420 601 131 003 ?


Přední kýta paleta Ibérico Sellección Simón Martín je stejně jako všechny naše ostatní produkty čistě přírodní a bez éček a bez jakýchkoliv přidaných chemických konzervantů.

Farma Simóna Martína sídlí v městečku Guijuelo (Salamanca), specializuje se na chov červných iberských vepřů a patří ke světové špičce v oboru.

Paleta Sellección nemá žádný štítek a je tedy mimo oficiálni hodnocení (více o štítcích a dělení Jamón se dozvíte zde) . Je to proto, že se pohybuje mezi kategoriemi "de cebo" (tedy běžně krmená prasátka) a "de bellota" (prasátka krmená výhradně žaludy, více se dozvíte zde). Tito vepříci se pasou přes období Montanery na loukách tzv. Dehesách, kde se živí výhradně žaludy, kořínky a bylinkami, ale nedosáhnou pro oficiální zařazení požadovaného hmotnostního přírůstku a jsou dokrmována běžným organickým krmivem.

Paleta Selección tedy nemá požadované certifikáty, nicméně rozdíl v chuti oproti Ibérico de bellota je velmi malý, cena je však velice příznivá a představuje tak nejpraktičtější cestu k tomu nejlepšímu - na dohled k chuti TOP produktu Ibérico de bellota.

Palety Simóna Martína mají protáhlý tvar a úžké kopýtky. Maso má krásnou sytě rubínovou barvu, je stejně jako ostatní iberské šunky prorostlé jemnými žilkami tuku a proto velmi jemné a křehké.

slice_jamon_ibericoplátek ibérico 

Ostatní výrobci nechávají přední nohy zrát 16 měsíců, ale u Simóna Martína paleta zraje 20 až 24 měsíců. Tato na přední nohu extrémně dlouha doba zrání klade na jedné straně velké nároky na výběr a zpracování, ale na druhé straně poskytuje jedinečný gurmánský zážitek.

dehesa-simon-martindehesa

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: