Paleta Ibérico Selección Simón Martín

3 450 Kč 3 000 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Přední kýta z černého iberského prasátka o délce zrání 20 - 24 měsíců.

Hmotnost: 4 - 4,5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Simón Martín

Paleta Ibérico Sellección Simón Martín je stejně jako všechny naše ostatní produkty čistě přírodní a bez jakýchkoliv přidaných chemických konzervantů.

Farma Simóna Martína sídlí v městečku Guijuelo (Salamanca), specializuje se na chov červných iberských vepřů a patří ke světové špičce v oboru.

Paleta Sellección nemá žádný štítek a je tedy mimo oficiálni hodnocení (více o štítcích a dělení Jamón se dozvíte zde) . Je to proto, že se pohybuje mezi kategoriemi "de cebo" (tedy běžně krmená prasátka) a "de bellota" (prasátka krmená výhradně žaludy, více se dozvíte zde). Tito vepříci se pasou přes období Montanery na loukách tzv. Dehesách, kde se živí výhradně žaludy, kořínky a bylinkami, ale nedosáhnou pro oficiální zařazení požadovaného hmotnostního přírůstku a jsou dokrmována běžným organickým krmivem.

Tato přední noha Simóna Martína je tedy vhodnou variantou k paletě ibérico de cebo. Jakkoliv nemá oficiální štítek je chutnější a přitom levnější než certifikované ibérico de bellota.

Palety Simóna Martína mají protáhlý tvar a úžké kopýtky. Maso má krásnou sytě rubínovou barvu, je stejně jako ostatní iberské šunky prorostlé jemnými žilkami tuku a proto velmi jemné a křehké.

slice_jamon_iberico

Ostatní výrobci nechávají přední nohy zrát 16 měsíců, ale u Simóna Martína paleta zraje 20 až 24 měsíců. Tato na přední nohu extrémně dlouha doba zrání klade na jedné straně velké nároky na výběr a zpracování, ale na druhé straně poskytuje jedinečný gurmánský zážitek.

U produktů vyráběných dle původních receptur a bez chemických konzervantů se může po rozbalení objevit na kůži plíseň. Jakkoliv tato vypadá děsivě, je zcela běžná a lze ji velmi snadno odstranit. Vlastní hlavou ručíme za to, že nemá žádný vliv na kvalitu této delikatesy. Podrobněji v článku "Jak očistit Jamón?".

dehesa-simon-martin

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: