Paleta Ibérico de cebo de campo Simón Martín zelený

4 190 Kč 3 643,48 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

bez éček / sin aditivos

Přední kýta z černého iberského prasátka, ibérico de cebo de campo délka zrání 20 až 24 měsíců.

Hmotnost: 4 - 4,5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Jamonarna doporučuje: chuť Jamónu Ibérico výborně doplní archivní červené barikované víno Sein

 

simon-martin-logo-picture-1 Spanish_flag

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bez éček

Paleta Ibérico de cebo de campo  Simón Martín o délce zrání 20 až 24 měsíců z prasátek žijícch ve volném výběhu  je vyrobena výhradně přírodními postupy bez éček a jakýchkoliv konzervačních látek. Sušení probíhá výhradně na čerstvém horském vzduchu.


Zelený štítek

Podle oficiálního dělení iberských šunek má tato paleta zelený štítek. To znamená, že prasátko, ze kterého je vyrobena strávilo svůj živt ve volném výběhu, kde se živí vším, co najde a zároveň je krmeno běžným organickým krmivem.

Prasátko může být 50%, 75% nebo 100% iberské krve.Více informací o dělení sušených šunek a o jamónu podrobně naleznete zde.


Chuť a barva Jamón Ibérico de cebo de campo z černého iberského prasátka

Jamón Ibérico obecně představuje jedinečnou s ničím jiným nesrovnatelnou pochoutku oceňovanou gurmány po celém světě.

Prasátka Ibérico de cebo de campo tráví svůj život ve volném výběhu, živí se kromě bylinek a kořínků, které najdou ve výběhu také běžným organickým krmivem. Tím se liší od Ibérica de bellota - ti žijí na tzv. "dehesách", kde se živí především žaludy. Iberská prasátka obecně mají tu genetickou zvláštnost, že jim tuk prorůstá mezi jednotlivá vlákna svaloviny a maso je díky tomu neuvěřitelně jemné a zároveň až neskutečně jemné. Tuk je navíc diky vyššímu obsahu mononenasycených  mastných kyselin velmi zdravý. Tuk svou strukturou připomíný spíše olivový olej, více než tradiční vepřový tuk.

Delší sušení palety (20 - 24měsíců proti standardním 16) pak šunce zaručuje dlouhotrvající chuť intenzivní aroma a sytě rubínovou barvu na řezu. 

Ibérico de cebo de campo díky tomu představuje vyšší kvalitativní stupeň oproti běžnému Ibéricu de cebo a lepší už je v podstatě jen excelentní Ibérico de bellota. Je tak ideální v poměru cena / kvalita.

Produkce Ibérica představuje jen asi 10% celku (90% je pak Serrano). 


Přední noha paleta

Přední kýta (paleta)  sušené šunky je oproti zadní noze (Jamón):

  • levnější (oproti zadní kýtě)
  • menší, vhodná na menší party nebo na konzumaci ve dvou
  • obtížnější na krájení (obsahuje více kostí), ale s naším podrobným videonávodem to snadno zvládnete

Výrobce Simón Martín

Palety Simóna Martína mají protáhlý tvar a úžké kopýtky. Maso má krásnou sytě rubínovou barvu, je stejně jako ostatní iberské šunky prorostlé jemnými žilkami tuku a proto velmi jemné a křehké.

Farma Símona Martína sídlí v městečku Guijuelo západně od Madridu.

Símon Martín pattří mezi asi jen 2% výrobců Jamónu, kteří stále dodržují po generace prověřené přírodní postupy bez éček, bez konzervantů a se sušením výhradně na čerstvém horském vzduchu. Chov černých iberských prasátek je jeho specialitou.

Ostatní výrobci nechávají přední nohy zrát 16 měsíců, ale u Simóna Martína paleta de bellota  zraje 24 až 28 měsíců. Tato na přední nohu extrémně dlouha doba zrání klade na jedné straně velké nároky na výběr a zpracování, ale na druhé straně poskytuje jedinečný gurmánský zážitek


Jamonarna doporučuje

Nedílnou součástí chuťového zážitku je pak dobře spárované nejlépe španělské červené víno. Jamonarna doporučuje barikované perly archívní Latierra ročník 2014, Sein či nejoblínenější barikované víno Mala Vida


Potřebujete více informací?

„Iberico Rychlý výběr Jamonu Jamón podrobně Jak krájet Jamón?

Anebo nám rovnou napište jamonarna@jamonarna.cz či zavolejte +420 601 131 003 ?


majitel a selátkaSimón Martín (vlevo)

 

secadorSimón Martín při kontrole zrání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: