Paleta Ibérico de cebo 20-24 měsíců

3 650 Kč 3 173,91 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Přední kýta z černého iberského prasátka ibérico de cebo o délce zrání 20-24 měsíců.

Hmotnost: 4,5 - 5 kg

Složení: vepřové maso, sůl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Simón Martín

Paleta ibérico de cebo z přední kýty tmavého iberského prasátka je stejně jako všechny naše ostatní produkty čistě přírodní bez jakýchkoliv přidaných chemických konzervantů.

Výrobce Simón Martín jako jeden z mála stále dodržuje staletími prověřené postupy výroby a maso tak prochází sušením pouze na čerstvém horském vzduchu.

Paleta Ibérico de cebo se vyznačuje obzvláště protáhlým tvarem (puška) a úzkým kopýtkem. Maso má krásnou sytě rubínovou barvu, chuť je velmi jemná, mírně nasládlá. Je to iberské prasátko, tedy svalovina je nádherně prorostlá tukem - nositelem chuti - a maso tak má velmi křehkou konzistenci a příjemně se rozpouští na jazyku.


Farma Simóna Martína sídlí ve městě Guijuelo západně od Madridu zhruba na polovině cesty do Portugalska.

secador 1

Standardní doba zrání palety ibérico de cebo je 16 měsíců, ale Símon Martín nechává zrát své produkty více než 20 měsíců, což zajišťuje jemnou a plnou chuť a nenapodobitelnou vůni.


V oficiálním dělení iberských šunek má tato paleta bílý štítek. to znamená, že prasátko, ze kterého je vyrobena, mělo alespoň jednoho rodiče s iberskou krví. Druhý rodič je buď rasy Duroc nebo iberský kříženec.

Více informací o dělení sušených šunek jamón naleznete zde.

U produktů vyráběných dle původních receptur a bez chemických konzervantů se může po rozbalení objevit na kůži plíseň. Jakkoliv tato vypadá děsivě, je zcela běžná, a lze ji velmi snadno odstranit a vlastní hlavou ručíme za to, že nemá žádný vliv na kvalitu této výjimečné delikatesy. Podrobněji v článku "Jak očistit Jamón".

jamon-iberico-de-bellota-480x306

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: