En la Parra 0,75l

239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Externí skład dodání do 14 dnů

Bílé suché organické víno vyrobené z odrůd Moscatel (50%) a Chardonnay (50%)

Vinařství: Bodegas Nodus

Bio

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas_Nodus

Jedno z nejpříjemnějších překvapení degustace z března 2021. Už samotná kombinace odrůd Moscatell a Chardonnay dává tušit zajímavý chuťový zážitek. Víno nás doslova nadchlo! Osobně bych charakterem tohle víno zařadil mezi vína za minimálně dvojnásobnou cenu a tato byla i pro nás velmi příjemným překvapením. Dopručujeme!

Bodegas_nodus_winery_field

Bílé suché víno vyrobené z odrůd Moscatel (50%) a Chardonnay (50%). 

Víno střední viskozity je v chuti nádherně svěží, chuťově výrazné s výraznou dokonale zakulacenou kyselinkou, střední plnost s tóny zeleného jablka a grepu a s lehkou minerální linkou a dlouhé v dochuti. Skvěle pitelné.

Barva je slámově žlutá.

Vůně je výrazná, ananasově ovocná s citrusovými plody a decentně květinová. 

Vinařství Bodegas Nodus založil v roce 1985 Adolfo Heras Marin. Vinice o rozloze 540 Ha leží v místě zvaném Renegado, které patří k nejcennějším ekologickým oblastem v regionu Valencia. Vinice leží v nadomořské výšce 750mnm a jsou součástí DO Valencia. Půda je písčitá a podnebí vnitrozemské s velmi teplým létem avšak vzhledem k nadmořské výšce také dostatečným množstvím srážek. Víno je tak silnější, chuťově výrazné, přitom svěží a skvěle pitelné. Veškeré práce na vinici probíhají v ekologickém režimu

Hrozny se sbírají a třídí výhradně ručně a po převozu do vinařství se odstonkují, pomelou a nechávají ležet několik hodin v kontaktu se slupkami. Na pneumatickém listu se poté vylisuje mošt, který fermentuje v nerezových tancích při teplotě 15°-17°C po dobu 20ti dní. 

Název vína bychom mohli přeložit jako "Náš snílek". A o čem asi sní dáma na obrázku? O všem krásném, co si jen člověk může představit při popíjení tohoto svůdného vína.

hotel-rural-entrevinas-entrada_bodegas_nodus

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: